KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14076067
nr 1407 6067
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
"Hemma på gården", mörksugga. Signerad, daterad -53,50x61, yttermått inklusive ram: 65x77, akvarell
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:33:08
600 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
Verner Molin
Läs mer om Verner Molin